Přesun na obsah

Dnes je 5.8.2021

Svátek má Kristián


Festival 2008

Festival SHM 2008


Festival SHM provázelo sluníčko i kroupy

V sobotu 17. května 2008 se uskutečnil v Pardubicích již tradiční Festival SHM. Z celé republiky se sjelo přes sto účastníků.


Festival SHM byl zahájen společnou mší sv. v kapli sv. Václava v Salesiánském středisku v Pardubicích, kterou sloužili P. Jindřich Čáp, duchovní rádce SHM a P. František Blaha, salesiánský provinciál. Poté, co jsme se všichni občerstvili duchovně, pospíchali jsme na oběd, abychom posilnili také tělo :) Pro všechny byl uvařený výborný gulášek z kuchyně Pražánků. No a potom nám už nic nebránilo, abychom se s chutí vrhli do her.

SHM klub Pardubice si pro nás připravil „Sjíždění dravé řeky“. Byla to sice obtížná disciplína, ale pro všechny velmi lákavá. Na lodičce se zdolávaly různé nástrahy, které nás mohou na vodě potkat. S pomocí instruktora Luboše všichni tyto „potíže“ zdárně překonali a statečně dorazili do cíle.

Zástupci SHM klubu Kostelec nad Orlicí přijeli s disciplínami „Lukostřelba a vrh kopím“. Na těchto činnostech prokazovali svůj um nejen kluci, ale i holky. Během dne se všichni vystřídali a pod vedením Františka si vyzkoušeli, jak by obstáli v družině Robina Hooda.

O půl jedné se sešli zájemci o praktický seminář, který se tento rok věnoval technice smaltování. Po krátkém vysvětlení paní učitelky Markéty, co a jak máme dělat, jsme se pustili do vyrábění a pod našima rukama vznikaly originální a krásné šperky. Podívejte se na fotografie, jak se nám povedly. :)

Úderem jedné hodiny se sešli vedoucí klubů, aby si přiťukli s číší vína s prezidentem SHM Lukášem.

Čas byl ale neúprosný a už nás čekal další bod programu: pódiová vystoupení. Klub Hlinsko nám zahrál krásnou pohádku „Eliška ze mlejna aneb Pravda pravdoucí“, po nich vystoupil Klub Krucemburk s hezkým představením „Po stopách zázračného dítěte“. Dále se představil Klub Prostějov a na závěr ještě jednou vystoupil Klub Krucemburk a strhujícím způsobem předvedl tanečně a dramaticky zpracovaný klip „Everything“ od skupiny Lifehouse.

Ve tři hodiny začalo volejbalové klání určené pro dvojice. V boji o sladkou odměnu se pod vedením Francesca utkalo deset dvojic. Obdiv a uznání patří všem zúčastněným i vítězům. Na třetím místě se umístili Dominik a Jirka, pomyslnou stříbrnou medaili si odnesli Bača a Bára a sladké zlato si odnesli Bořek s Bodlinou.

Během celého dne byl k dispozici také HRAD ke sklouznutí s kastelánem Honzou a bazének ČVACHTA s plavčíkem Vojtou připravený pro modely lodiček. Vodní plochu tak křižovala ponorka U 16 a člun s výletníky na banánu. Sluníčko nás celý den pořádně hřálo svými paprsky, a tak jsme bazének využívali i pro vzájemné osvěžení. Kdo si chtěl protáhnout svoje ruce a nohy v tělocvičně, vyrazil na horolezeckou stěnu pod vedením zkušeného Indiána.

Od čtyř hodin jsme si začali pochutnávat na grilovaném prasátku, pod kterým celý den udržoval oheň ohnivák Ruprecht. Najednou se však nebe zatáhlo a místo hřejivých paprsků nás začaly strašit mraky. A několik minut po společné závěrečné modlitbě začalo prudké krupobití s deštěm. Ale náladu a hezké zážitky z Festivalu nám déšť nezkazil a už teď se těšíme na příští rok. Doufáme, že se nás sejde ještě víc a že se Festivalu zúčastní i další kluby.

Děkujeme všem, kteří přijeli prožít společný den. Zvláště bychom pak chtěli poděkovat těm, kteří si pro ostatní připravili zajímavé prezentace, pěkné představení a hry. V neposlední řadě také chceme srdečně poděkovat všem, kteří ochotně pomáhali s organizací a zajištěním Festivalu SHM 2008.

                                                                                                Andrea a Martin Pražanovi
                                                                                                Maruška a Honza Zrzavých

 

Fotogalerie

Kalendář

srpen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc